MEIST

Literaat kui Rahva Raamatu krutskeid täis õde. Loe kõigi kolme asukoha eripära kohta siit.

Raamatud riiulis
Magustoit ja kohvi laual

Rahva raamatu õde

Kes veel ei tea, siis Rahva Raamatul on väike krutskeid täis õde – Literaat. Kui Rahva Raamatuid on Eestis 13, siis Literaate on kolm, praegu veel vaid Tallinnas: resto Telliskivis, suurem gurmeekohvik Literaat Café Viru keskuses ja pisike butiikkohvik Pärnu maantee Rahva Raamatus.

Literaat Telliskivis

Literaat Telliskivis

Maailma ainus restoran-raamatupood Telliskivis alustab oma tööd juba kohe hommikul, kui kohvikupool täitub varajastest kohvitajatest, hommikukoosolekulistest ning niisama töömesilastest. Rahulik töine melu saab katkestatud keskpäeval, kui algab Tallinna üh kõige populaarsema lõunasöögikoha lõuna: lai valik, maitsev ja taskukohane lõuna meelitab viimasel aastal mõne tunni jooksul sadu külalisi, Literaat on lõunal mõnusalt ja kiirelt sumisev hubane koht, kust saab soovi korral kaasa haarata ka ammu lugemisnimekirjas olnud raamatu. Kella kolmest keerab Literaat aga tuurid maha, toob välja põneva a la carte menüü ning avab baari, mille kokteili- ning veinikaart rõõmustab ka väga nõudlikke külalisi. Kohvikust saab sume ning hubane restoran. Maailma parim omalaadsete hulgas!

Restorani

Literaat café Viru Keskuses

Lieraat Cafe Viru keskuses on nagu väike oaas südalinna virr-varris. Maailma parima raamatupoe kõrval pakutakse sooje ja külmi kõhtutäitvaid salateid, soojendavaid suppe, ülimaitsvaid pastaroogasid ning laia, pidevalt uuenevat valikut kondiitri- ja pagaritootedetest, alati lihtsalt suurepärase tassi kohvi, tee või klaasi veini kõrvale. Literaat Café on viimase aastaga võitnud nii palju uusi fänne, et kohvik on pea alati mõnusas suminas, säilitades siiski rahustava ning muheda atmosfääri sellele, kes korraks kiirest elutempost hinge tõmmata soovivad.

Literaat Cafe Viru Keskuses
Literaat Vanalinnas

Literaat Vanalinnas

Meie pisike Literaat Pärnu maanteel on lemmikuks tööletõttajatele, kes soovivad kaasa haarata meie värskeid saiu ja suurepärast kohvi. Lõunal pakume mõnusat kõhtutäitvat suppi, ahjus valmivad kiirelt soojad quiched ning suureks külaliste lemmikuks on Literaadi kuulus kartulisalat rebitud veiselihaga: viib lihtsalt keele alla.  Pärast tööd ootab kohvikuke külalisi mõnusalt klaasi veini või konjakiga õhtusse minema, ka on kohvik suureks lemmikuks teatrieelseks külastuseks. Iga Literaat peidab endas midagi, mida teises pole – omanäolised ja erilised: julgustame kõiki külastama ning oma lemmiku(d) leidma.